Před více jak sto lety, 25. května 1921 zemřel v rakouském Moritzhofu Rudolf Kinský. Připomínáme si tuto skutečnost proto, že jednalo o posledního šlechtického majitele z rodu Kinských, který vlastnil krásenský zámek (dnes zámek Kinských).
Jeho předkové přišli do Valašského Meziříčí v r. 1815, kdy František de Paula Josef Kinský koupil rožnovsko-meziříčské panství. František Kinský byl zakladatelem náměšťské větve rodu Kinských, neboť po své matce zdědil též zámek Náměšť na Hané.
Mládí prožil Rudolf (nar. 1854) spolu s dalšími sedmi sourozenci už v nově vybavených prostorách krásenského zámku, neboť jeho otec Eugen (syn Františka Josefa Kinského) nechal původně vrchnostenský dům přestavět v r. 1854 na klasicistní zámek.
Rudolf Kinský sice tento zámek zdědil, avšak příliš se zde nezdržoval. Lákalo ho spíše prostředí vídeňské smetánky. Nebyl dobrým hospodářem jako jeho otec, i když v nekalém získávání majetku ho v mnohém předčil. Žil příliš rozmařile, dělal dluhy a nepomohlo mu ani manželství s majetnou nevěstou Alžbětou Wilczkovou, která byla dcerou bohatého uhlobarona Johanna N. Wilczka. V r. 1901 se s ní rozvedl a oženil se znovu s nešlechtičnou, operní pěvkyní Marií Terezií Renard-Pölzlovou.
I když je Rudolf Kinský rozporuplná postava, stojí za připomenutí, že vzhledem k svému společenskému postavení byl několikrát zvolen starostou městečka Krásna, že obětavě pomáhal po velké povodni, která postihla Krásno v r. 1880, že věnoval ze svého majetku pozemek na vrcholu Radhoště na postavení kaple Cyrila a Metoděje, že byl občasným přispěvatelem darů muzeu a že dal zmodernizovat podle svých představ zámek Kinských.
V r. 1913 bylo vzhledem k výši dluhů hraběte Kinského prodáno jeho panství i se zámkem v dražbě. Po 98 letech tak spolu s Rudolfem odešel z Valašského Meziříčí rod Kinských.