Expozici ohýbaného nábytku ve vsetínském muzeu dominuje monumentální, černě lakovaný květinový stojan, vysoký 183 cm, vyrobený z bukového masivu a ohýbaného bukového dřeva v kombinaci s rotangovým výpletem. Elegantní, honosný kus nábytku pro svůj ušlechtilý půvab, rafinovanou dekorativní formu a brilantnost provedení zaujme návštěvníky na první pohled a podněcuje jejich představivost... Sám byl výplodem designerovy bujné fantazie a patřil  do skupiny výrobků, které v dobových inzerátech byly prezentovány jako "Phantasie-Möbel" – bohatě dekorovaný luxusní artikl nejjemnějších druhů...

Exponát není značen, ale dle znalců se jedná s největší pravděpodobností o výrobek firmy J. & J. Kohn. Dle úsudku jednoho z významných „thonetologů“, sběratele Jiřího Uhlíře „Thonetové takto přezdobené kusy nevyráběli (...) a pro ostatní firmy by byl takový model výrobně mimořádně náročný“. Určení provenience se nejčastěji opírá o fotodokumentaci expozice firmy Kohn na Světové výstavě v Paříži roku 1878, kde byl vystaven obdobný, tvarově složitý model květinového stojanu. Také vsetínský exemplář byl zřejmě určen pro výstavní účely (nebo se jednalo o zboží na objednávku), neboť se v běžném sortimentu nabízeném v prodejních katalozích neobjevuje.

Počátkem 70. let 19. století byl Vsetín jediným místem, kde zároveň a doslova „vedle sebe“  produkovaly své zboží továrny dvou – v tehdejší Evropě – největších výrobců nábytku z ohýbaného dřeva – firem  J. & J. Kohn a Gebrüder Thonet. Heslo první rodinné firmy znělo Semper sursum (Stále vpřed), té druhé Biegen oder brechen (Ohnout nebo zlomit). Kohnové započali výrobu ve Vsetíně ještě před Thonety a s ohýbaním nábytku experimentovali dokonce už před ukončením platnosti Thonetova privilegia v roce 1869. Nakonec se ovšem vlivem nepříznivých hospodářských a politických poměrů obě firmy staly v době po 1. světové válce součástí akciové společnosti MUNDUS a v roce 1932 byla definitivně pozastavena výroba v obou vsetínských továrnách.