Nadělil vašim dětem Ježíšek pod stromeček knížku? A líbila se jim? O tom, jak moc je čtení pro děti důležité, není třeba pochybovat, ale ne všechny děti jsou od přírody horlivými čtenáři. A tak je třeba vsadit na kvalitní obrázky, které si pozornost dětí získají. K současným nejlepším ilustrátorům patří i původem rožnovská malířka a grafička Magda Veverková – Hrnčířová.

V jejích ilustracích ožívají skřítci, zvířátka a malí hrdinové dobrodružných příběhů už téměř dvě desetiletí. Pestré poetické obrázky se staly součástí více než čtyř desítek publikací a setkat se s nimi můžeme nejen na stránkách knih a učebnic, ale třeba i v nemocnicích či školách anebo si lze vtáhnout idylu autorčina kresebného světa do vlastního interiéru prostřednictvím autorských tapet.  

Magda Veverková je absolventkou grafického ateliéru brněnské Fakulty výtvarných umění při VUT, v letech 2005–2007 působila jako odborná asistentka ateliéru ilustrace a grafiky na plzeňské univerzitě a v současné době se věnuje především ilustraci. Zpočátku malovala  hlavně akvarelem (řada knih pro humpolecké nakladatelství Pavla Dolejšího) nebo ilustrace vznikaly prostřednictvím časově náročné techniky linorytu (např. František a jeho pohádky do postýlky). V současné době jsou ilustrace Magdy Veverkové kombinací klasických kresebných a grafických technik s počítačovou grafikou. Magda Veverková spolupracuje s řadou předních českých nakladatelství (Albatros, Grada, Portál...), od roku 2011 vytváří rozměrné grafiky pro Nadační fond Zdeňky Žádníkové – Volencové a věnuje se i další výtvarné práci (např. autorské tapety pro firmu Vavex) a lektorské činnosti.  S její tvorbou se od pátku 12. ledna můžete seznámit prostřednictvím výstavy v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Zde budou představeny jak starší malby, ilustrace z některých oceněných knih (Bez práce nejsou koláče, Pohádky do kapsy) tak i ilustrace ke knihám vydaným před pár měsíci, které si možná našly cestu i pod váš vánoční stromeček.

Vernisáž výstavy proběhne za účasti autorky ve čtvrtek 11. 1. 2018 v 17 hodin, zazpívá dětský sbor Stonožka ze ZUŠ Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí pod vedením Evy Ježíkové.