* 1582/1584 - 23. března 1614

Ač byla její osoba pro historii Vsetína velmi důležitá, nedochovalo se nám o ní mnoho informací, dokonce v současnosti neznáme ani její podobu.

Lukrécie pocházela z rodu Nekšů z Landeka, nepříliš staré šlechtické rodiny mající původ nejspíše v Chebu. Nekšové postupně získali velké majetky na východní Moravě, kde v polovině 16. století kupují nejprve panství Vsetín a následně sousední Lukov a Bystřici. Po dosažení plnoletosti se správy panství Vsetín ujal Zikmund Nekeš z Landeku. Který se roku 1581 oženil s Magdalenou Muchkovou z Bukova. Ta sice brzy po sňatku zemřela, avšak zanechala manželovi dceru Lukrécii. Po smrti svého otce roku 1591 se právě Lukrécie stala dědičkou Vsetína.

Ač sama Lukrécie vyznávala katolickou víru, provdala se léta páně 1599 za evangelíka  Arkleba z Víckova na Prusinovicích, který byl v době sňatku dvojnásobným vdovcem. Časem manželé přidali ke svým majetkům na Vsetínsku panství Lukov a Rymice, zděděné po strýci Lukrécie. Nejvýraznějším pozůstatkem tohoto manželství se stal vsetínský zámek, který nechal Arkleb pro Lukrécii postavit v prvním desetiletí 17. století. Nový renesanční zámek byl postaven na místě staré vsetínské tvrze a měl lépe reprezentovat oba manžele vládnoucí rozsáhlým statkům. Bohužel si od Lukrécie o dvacet let starší Arkleb novostavby příliš neužil, protože roku 1608 zemřel.

Krátce ovdovělá Lukrécie neměla díky svým majetkům nouzi o nápadníky. I díky přímluvě olomouckých jezuitů si nakonec za muže vybrala ambiciózního Albrechta z Valdštejna. Často tradovaný omyl je, že Lukrécie byla oproti Valdštejnovi o hodně starší, skutečný věkový rozdíl mezi nimi byl 1-2 roky. Manželství uzavřené hlavně z pragmatických důvodů (ostatně jako naprostá většina sňatků tehdejší doby), nemělo ovšem dlouhého trvání protože Lukrécie roku 1614 zemřela. Jelikož neměla potomky, celé državy na východní Moravě připadly jejímu manželovi.