Spolupráce vsetínského pracoviště Muzea regionu Valašsko s významnou rodačkou započala před více než 60 lety. Spočívala zejména v realizaci krátkodobých výstav a týkala se také publikační a sbírkotvorné činnosti regionálního muzea. Veškeré počiny se zpravidla uskutečnily k autorčiným životním jubileím (nar. 1932).

Poměrně intenzivní výstavní činnost se odvíjela od počátku šedesátých do začátku devadesátých let minulého století, kdy vsetínské muzeum uspořádalo výtvarnici celkem pět výstav. Konkrétně se jednalo o dvě samostatné výstavy (1967, 1992) a tři společné výstavy manželů Němečkových (1963, 1977/1978, 1987). Zároveň byla tvorba obou výtvarných umělců představena na kolektivních výstavách Výtvarné Valašsko ´65 a ´74, přičemž v roce 1974 byly na Vsetíně poprvé vystaveny autorčiny netkané vlněné tapiserie – aradecor.

V souvislosti s probíhajícími výstavami pak obvykle byly do sbírky muzea zakoupeny ukázky ze současné tvorby Kornelie Němečkové. Zprostředkovatelem prodeje byl Český fond výtvarných umění a jemu podřízený podnik Dílo. Jako první byly roku 1967 pořízeny textilní koláže (2) a vystřihovánka s ikonickým námětem – Valaši (1). V letech 1977 až 1978 byly získány obrazy s vystřihovánkami (4) – Važecké dívky, Tanec radosti a Ze života lidu valašského I. a II. Bez vazby na výstavní činnost byly roku 1980 zakoupeny do muzejní historické sbírky právě vydaná kolekce později oceněných poštovních známek s motivy vystřihovánek. Následně byl soubor autorčiných děl ve sbírce muzea roku 1987 významně rozšířen o výtvarné práce vytvořené technikami doposud nezastoupenými v muzejním fondu. Vedle podmaleb s motivy zvířátek (4) byly pořízeny i aradecory (2) s námětem Vltavy a Vesničky. Tvorbu Kornelie Němečkové tak v závěru 80. let 20. století reprezentovalo v muzejní sbírce celkem 14 položek – vystřihovánky (5), textilní koláže (2), aradecory (2), podmalby (4) a emise poštovních známek (1), datovaných do šedesátých (3), sedmdesátých (5) a osmdesátých let (6).

V následujících desetiletích popularizovalo muzeum tvorbu umělkyně prostřednictvím článků v regionálním tisku či ji prezentovalo na monotematických výstavách o ohlasech lidové kultury v tvorbě výtvarných umělců spjatých s Valašskem. Po více než 25 letech pak byla roku 2018 uspořádána ve vsetínském zámku samostatná výstava Kornelie Němečkové, představující výběr z jejího celoživotního díla. Kromě tapiserií zapůjčených od autorky byl vystaven především výběr z nových přírůstků. Ty muzeu věnovala sama výtvarnice a svůj velkorysý dar (298) doplnila v roce 2019 ještě o několik exemplářů (3). Během dvou let tak darovala muzeu celkem 44 obrazů – adjustovaných originálních i tištěných vystřihovánek a 257 dalších výtvarných prací, a sice soubory volných papírových vystřihovánek (168), novoročenek (39), exlibris (6), přáníček (23), hraček (1) či návrhů propagačních materiálů (15), ilustrací leporela (3) a výzdoby dopisních papírů (2).

Vsetínské muzeum si tvorby umělkyně velmi považuje a u příležitosti výstavy vydalo roku 2018 první monografii o životě a díle slavné rodačky. Rovněž se snaží její tvorbu prezentovat i mimo vlastní výstavní prostory. Nejprve ji představilo v zahraničí – v partnerském městě Vsetína, ve Staré Ľubovni (2019), a poté výběr ze sbírkových předmětů zapůjčilo na výstavy pořádané Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně (2020/2021) a Slováckým muzeem v Uherském Hradišti (2024), kde až do 21. dubna lze navštívit půvabnou výstavu Kouzlení Kornelie Němečkové.