
Jedná se o designovou produkci zaniklé vsetínské sklářské ateliérové hutě Bohemia Art Glass (po změně majitele s názvem Barovier and Tosso). V současnosti muzejní sbírka obsahuje 115 položek užitkového a dekorativního skla, pozoruhodného svými výtvarnými kvalitami, originální pestrou barevností a nápaditým hutním tvarováním. Největší objem přírůstků byl získán převodem či darem od samotného výrobce, a to v zejména letech 1994 (po ukončení výstavy ve vsetínském muzeu) a 2003 (po zrušení sklárny). Muzeum tak získalo celkem 101 kusů skla a velký podíl na tomto úspěchu měla tehdejší kurátorka muzea – Mgr. Hana Jabůrková, manželka posledního ředitele sklárny. V muzejní kolekci jsou samozřejmě nejvíce zastoupeny výrobky dle návrhů dvou předních designérů – uměleckého ředitele hutě, akad. mal. Jiřího Šuhájka (přes 40 kusů) a tehdy teprve začínajícího sklářského návrháře, akad. soch. Ronyho Plesla (přes 20 kusů).
Sklárna byla v porevoluční době nově zbudována na tzv. „zelené louce“ ve Vsetíně-Bobrkách a byla činná mezi lety 1992–2002. Ve své době to byla jedna z nejmodernějších sklářských hutí v tuzemsku, neboť jejím zakladatelem byla dodnes fungující a prosperující firma, specializující se na výzkum technologií a techniky ve sklářském průmyslu – Glass Service s. r. o.
Sklárna se specializovala na ruční výrobu užitkového skla, a sice s důrazem na technické a technologické inovace, uměleckou invenci a řemeslnou kvalitu. Za své výrobky získala několik ocenění za design. Sklo bylo pravidelně prezentováno na největším světovém veletrhu spotřebního zboží ve Frankfurtu nad Mohanem a také bylo vystavováno nejen v Evropě, ale i v USA či na Dálném východě. Sklárna si vybudovala vlastní obchodní síť a 75 % zboží bylo určeno pro export, přičemž její výrobky pod značkou B. A. G. prosluly svým „designem pro radost a potěšení“.
V současnosti probíhá ve vsetínském zámku jubilejní výstava, která je uspořádána k 30letům od založení a 20letům od zániku této dnes již legendární vsetínské sklárny. Při její přípravě byla navázána spolupráce s bývalými zaměstnanci a spolupracovníky hutě. Díky ní byla realizovaná nejen tato výstava, ale do muzejní dokumetace byla pořízena kopie vzácného filmového dokumentu z procesu výroby a dále také skeny dokumentárních fotografií z prostředí hutě, katalogů zboží či dobových propagačních materiálů, pocházejících ze soukromého majetku.