Chcete ve Vsetíně poobědvat v reprezentativním pohostinském zařízení? Hotel Nová radnice na Horním náměstí to umožňuje. Budova v novorenesančním slohu konce 19. stol. patří k těm několika málo stavebním památkám, které město opravdu zdobí. Byla postavena v letech 1898 – 1899 dle tehdy módního historizujícího návrhu stavitele a architekta Michala Urbánka v sousedství stávající městské radnice.

Vstupní portál dotvářejí dva pískovcové sloupy a dvě sloupové figury Atlantů, které nesou balkon s kamennou balustrádou. Průčelí budovy zdobí navíc tři dvojice reliéfních medailonů s portréty významných osobností naší národní historie. Interiér po kolaudaci poskytoval přízemní prostory pro obecní kanceláře a advokátní kancelář, v zadním traktu pak bytové prostory pro obecního sluhu. První patro bylo prozatímně využito pro úřednické byty. První slavnostní schůze v zasedací síni s galerií a balkonem se konala až po jejím důstojném vybavení v květnu 1900.

Potřebám nově zřízenému okresnímu úřadu v r. 1909 pronajalo město v budově radnice patnáct místností, včetně zrušených bytů a advokátní kanceláře, a to až do r. 1937, kdy okresní úřad přesídlil do moderní novostavby v sousedství. Městský úřad pak sídlil v budově Nové radnice až do r. 1980, kdy se přemístil do občanům dostupnějších prostor v centru města. V letech 1981 – 1996 využíval uvolněné kanceláře ONV, který zde umístil odbor sociálních věcí a zdravotnictví, později Okresní správu sociálního zabezpečení. Posledním nájemníkem budovy před zahájením její generální opravy a úprav pro potřeby hotelu a restaurace byla v letech 1997 - 2003 Okresní vojenská správa.

Zasedací síně byla zdobena významnou uměleckou památkou jenž vznikla v roce 1926 za účelem slavnostní výzdoby zasedací síně v souvislosti s 19. výročím první poslanecké volby T. G. Masaryka na Valašsku. Je jí portrét prvního československého prezidenta T. G. Masaryka od vsetínského rodáka akad. malíře Františka Hlavici. Obraz je v současné době uložen v depozitáří muzea na Vsetíně.