S první nedělí po prvním jarním úplňku, tedy po 21. březnu, přichází  oslava nejen největších křesťanských svátků, ale zároveň slavnost jara a probouzející se přírody, spojená s celou řadou  tradic. Nejen na Valašsku se však postupně objevují také tradice nové... O šíření jedné z nich se stará paní Věra Skočková z Valašského Meziříčí, tvořící quilt. Čím že se vlastně zabývá? Dle slovníku je quilt „prošívaná ozdobná deka, která se skládá ze tří částí – vrchní díl je zdoben patchworkem, prostřední vatelínem a spodní vzorovanou nebo jednobarevnou látkou“. Všechny své quilty prezentuje pod značkou Wallachia quilt, což je dáno tím, že spolu s manželem žijí v tomto malebném regionu, kde se stále udržují zajímavé lidové tradice, které ji při její tvorbě již několik let ovlivňují. Není proto divu, že její quilty vznikají v barvách valašského kroje, čili modré, červené a bílé, přičemž základním prvkem je ručně vyráběný modrotisk.

Velikonoční quilt, který je k vidění na výstavě Velikonoce v muzeu v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí až do 7. dubna, vznikl v roce 2010 a od návrhu po kompletní vypracování představoval více než dva měsíce práce. Je ušitý na stroji, avšak řada jemných aplikací, např. kohoutek a slepička, byly našívány ručně. Quilt tím získává na jemnosti, přesnosti a kvalitě. Na velikonočním quiltu si paní Skočková vyzkoušela i použití krajky, jak je vidět na jemném větvoví vrbiček. Snahou autorky je tvořit quilty ve vlastním stylu, které jsou však námětově i zpracováním typické pro Valašsko, a právě tak působí i Velikonoční quilt.