Rožnov pod Radhoštěm je znám především svým skanzenem Valašské muzeum v přírodě, ale mimo to je i místem mnoha kulturních akcí a nezapomíná se ani na umění. Prodejní galerie CreArs v Rožnově pod Radhoštěm nabízí sběratelům i zájemcům o umění díla významných autorů současné moderní tvorby. Soukromá galerie vznikla v roce 2008, dnes se nachází na nábřeží rožnovské Bečvy v objektu prvorepublikové vily, kde funguje od roku 2010. Od jejího založení bylo realizováno přes 60 výstav tuzemských i zahraničních umělců – sochařů, malířů, fotografů, grafiků atd. Svá díla zde vystavovala řada významných regionálních umělců, mezi které patří Igor Kitzberger, Marius a Tadeáš Kotrbovi, Ilja Hartinger, Jan F. Kovář, Hana Mikulenková a další umělci zvučných jmen jako Ivan Titor, Jindra Husáriková, Marína Richter, Katarína Vavrová, Frank Dituri, Michael Rittstein a mnoho dalších. Galerie dává prostor i mladým výtvarníkům a umělcům například prostřednictvím uskutečněné výstavy „Salon Rotal“. Ve stálé prodejní nabídce jsou díla předních výtvarníků. Galerii, uskutečněné výstavy a informace o umělcích, kteří již v galerii vystavovali, si můžete prohlédnout prostřednictvím webové stránky: www.galeriecrears.cz. Galeristkou a kurátorkou výstav je akademická architektka Ingrid Kitzbergerová, která Vás svým naladěním vtáhne do světa umění:

Jakým způsobem vybíráš autory pro své výstavy?

Autory vybírám dle jejich tvorby, musí mne zaujmout a něčím přitahovat. Mám celkem nos na to, co je dobré a má potenciál zhodnocení i ve sběratelském zájmu.

Oslovuješ umělce nebo spíše oslovují oni tebe?

Oslovuji já je, vybírám si, a zatím nabídku spolupráce všichni přijali. Oslovují mne taky umělci, kteří jsou samouci, ale dle orientace galerie jim nemohu vyhovět. Mám omezené prostory a taky nejsem příspěvková organizace, galerie současného výtvarného umění CreArs je privátní projekt. Ojediněle jsem vstoupila do spolupráce s umělcem, který mě o spolupráci požádal, v  případě, že mne jeho autorský projev zaujal.

V čem vidíš jedinečnost galerie?

Jedinečnost galerie je v programové skladbě autorských výstav různých stylů, ve výběru autorů, kteří jsou významní na republikové ale i evropské (světové) úrovni. Minulý rok jsem měla např. výstavu „Náhlé echo“ Michaela Rittsteina nebo výstavu „Blízké světy“, kde se představil jeden z nejvýznamnějších malířů Slovenska Ivan Pavle spolu se sochařem Igorem Kitzbergerem.

Co je tvé přání či vize do budoucna?

Stavíme nový výstavní pavilon v centru Rožnova, jehož vizí je mít větší svobodu v  repertoáru projektů, získat větší pozornost a návštěvnost i přání najít finanční podporu pro provoz a rozvoj galerie.