Zámek Lešná opět uvítal výstavu místních tvůrců. Od počátku dubna je na zámku k vidění výtvarný počin s názvem Krajina v obrazech. Jedná se o obrazy Emila Buriánka (*1952) doplněné o soubor Skřítků Roberta Hubníka (*1968). Kombinace možná trochu neobvyklá, říkáte si, ale pánové jsou dlouholetými kamarády a společná výstava je tak velmi nasnadě. Pro tuto výstavu bylo vyčleněno místo ve výstavních prostorách prvního patra zámku Lešná. Obrazy nás zavedou do krajin jak dalekých a exotikou provoněných, tak do krajů nám blízkých a dobře známých. Obdivuhodná je práce s barvami. Také zaujmou jemné detaily třpytících se vodních hladin či hra světla na zasněžené krajině.

Na obrazy melancholických krajin dohlíží z vitrín postavičky skřítků. V drobných postavičkách zachytil autor souboru Robert Hubník své fantaskní představy a osobitý pohled na svět. Skřítkové překvapí rozmanitostí jak druhovou, tak i materiálovou. Pokud se na výstavu přijdete podívat, budete seznámeni s životními příběhy každého ze skřítků.

Oba autoři se vyučili jako strojní zámečníci. Vzděláni v uměleckém řemesle poskytla “pouze” základní umělecká škola. O zbytek a také výsledek se postaral zájem obou pánů. Dlouholetým experimentováním s materiály a zkoušením různých technik se každý z nich vyhranil do podoby, jakou můžete nyní vidět na zámku Lešná.

Souběžně s výstavou Krajina v obrazech budou na zámku Lešná u Valašského Meziříčí probíhat také výstavy Svět starých rádií a Hvězdy stříbrného plátna.